Konkurs! Ogłaszam zabójczy konkurs! 
 Drodzy czytelnicy/entuzjaści przygody, adrenaliny
 i rywalizacji…

Ponieważ od jakiegoś czasu borykam się z trudnościami w znalezieniu  dobrego, rasowego, krwawego, pochłaniającego, urywającego banie (zadek?), pieruńsko dobrego KRYMINAŁU, postanowiłam ogłosić KONKURS.  A rzeczony konkurs polega na tym, że należy autorce niniejszego bloga polecić jakiś rewelacyjny tytuł z rzeczonego gatunku. Taki tytuł, który powali na kolana, który będzie genialny i mroczny jak „Policja” Nesbo, a jego bohater będzie tak inteligentny jak Marlowe Chandlera oraz nieprzewidywalny jak Teodor Szacki Miłoszewskiego. 

Uwaga! Proponowany tytuł nie może być książką, którą  już  zrecenzowałam na blogu.
Bardzo proszę swoją propozycję zostawiać w komentarzu lub słać na adres: monika.dluga@gmail.com
Termin nadsyłania propozycji: 2.11.2014 r. do godz. 12.00.

A wygra ta osoba, która zaproponuje najciekawszy tytuł (oczywiście na podstawie mojej bardzo subiektywnej refleksji) oraz ta, którą wylosuje maszyna lasująca. Na 2 zwycięzców czekają następujące nagrody (jedna z prezentowanych poniżej książek do wyboru):

 Dziękuję i życzę powodzenia!
PS Kto pożyczył ode mnie "Syna" Nesbo i nie oddał? Proszę zaraz się przyznać! ;)

Komentarze

 1. Polecam dwie: "Smuga krwi" Johan Theorin i " Impuls" Michael Weaver, mroczne i wciągające:)
  Chciałabym "Niechciani".

  Katarzyna
  katarzynaiwanczak@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. W konkursie co prawda nie startuję ale jeśli rzeczywiście masz problem z dobrymi kryminałami to polecam Dorothy Uhnak w kolejności "Policjanci", "Śledztwo", "Fałszywy świadek" i "Ofiary". "Policjanci" byli wydani w serii KIK, tak że jakość jest gwarantowana :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgodnie z życzeniem:

  1. Dzwon śmierci - Kerstin Ekman
  2. Czarna woda - Kerstin Ekman
  3. Alienista - Caleb Carr
  4. Oficer i szpieg - Robert Harris

  Są absolutnie rewelacyjne i oferują znacznie więcej, niż tylko typową kryminalną zagadkę :)

  Tak czy inaczej skorzystaj z moich propozycji, bo te powieści warto znać... i nie bierz mnie pod uwagę w losowaniu :))

  OdpowiedzUsuń
 4. E. Mendoza "Przygoda fryzjera damskiego" kryminał, z lekkim przymrużeniem oka.

  OdpowiedzUsuń
 5. E. Mendoza "Przygoda fryzjera damskiego" kryminał, z lekkim przymrużeniem oka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Autor: Craig Russel
  1.Seria: Jan Fabel
  2. Lennox

  OdpowiedzUsuń
 7. Trylogia Millenium ("Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", "Dziewczyna, która igrała z ogniem", "Zamek z piasku, który runął") Stiega Larssona - mega mroczna, tajemnicza i zaskakująca.
  "Martwy punkt" Louise Penny - inteligenta zbrodnia i inteligenty detektyw.
  Saga o Fjällbace Camilli Läckberg - każdy miłośnik kryminałów musi ją znać

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałabym Ci polecić powieść "Kaiken" autorstwa Jeana C. Grange, której recenzję znajdziesz u mnie o tutaj: http://magicznyswiatksiazki.pl/kaiken-jean-christophe-grange-recenzja-551/
  Sądzę, że by Ci się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Alex" Pierre Lemaitre. Powalajaco inteligentny, totalnie nieprzewidywalny, daje takiego kopa, ze zwala z nog. Nie wiesz, kto jest morderca, a kto ofiara. Uczucia, jakie towarzysza zakonczeniu lektury tej ksiazki, najpelniej wyraza angielskie slowo gobsmacked.

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Wszystkie książki Joe Alexa - to najlepszy polski pisarz kryminałów ever.
  2. "Finch" VanderMeer - kryminał noir w universum science-fiction. Mniamuśne.

  OdpowiedzUsuń
 11. A ja mogę polecić coś od Baldacciego. Sama przeczytałam 'W ostatnią godzinę' i bardzo mi się spodobało.
  No i tez jestem wielką fanką Nesbo :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Aleś mi na Nesbo smaka zrobiła... ;)
  Obawiam się, że możesz znać wszystko, co mogłabym w pierwszym rzucie zaproponować, zatem zaryzykuję z kryminałem komiksowym: "Anna chce skoczyć" Lucie Lomowej. Jak na czeski komiks jest ultradramatycznie, hehe.
  W kwestii książek to może 'Złudzenie' Thomasa Eriksona? Bohater, Alex King, ma wprost królewską obsesję na punkcie kolorów w psychologii.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja z kolei pozwolę sobie polecić "Paryski express" Georges'a Simenon'a.

  Marta(dantes-edmund@wp.pl)

  OdpowiedzUsuń
 14. Propozycje Bibliotecznych Molic są następujące:
  Grzegorz Kasdepke: Detektyw Pozytywka
  Martin Widmark: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Biblioteki
  Isabel Abedi: Lola - tajna misja.
  A "Syn" Nesbo jest NASZ :-)!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Polecam "Zmodyfikowany Węgiel" - Richarda Morgana. Kryminał SF, którego akcja toczy się na Ziemii w XXVI stuleciu. Ciekawa intryga przeplata się z wizją społeczeństwa, w której odpowiednio bogaci obywatele, mogą otrzeć się o nieśmiertelność.

  Pozdrawiam,
  Adam

  adam.igla@fabrykagier.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Zdecydowanie "Zabójcza podróż" autorstwa Kathy Reichs. To jedna z moich ulubionych książek.

  j.galeza@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Jest pewien pisarz. Kiedy był cjhłopcem, jego matka została zamordowana podobnie jak Czarna Dalia; pośrednio dlatego został pisarzem. Ma wielkie ego, bezkompromisowe poglądy, nie przebiera w słowach. Uważa Chandlera za nudziarza (woli Hammetta), a o sobie mówi, że jest tym dla literatury kryminalnej tym, kim Beethoven dla muzyki.

  I byłoby to odpychające, gdyby tylko nie miał racji.

  Jest trzech policjantów. Pierwszy to niekoniecznie lotny osiłek, za to z obsesją na punkcie damskich bokserów. Jest porywczy, ale nigdy nie skrzywdziłby kobiety. Przynajmniej tak uważa. Drugi to formalista, i idealista, świeżo po szkole, próbujący dorównać sławnemu ojcu. Nigdy nie złamie prawa, nawet dla dobra śledztwa. Ani nawet regulaminu. Przynajmniej tak uważa. Trzeci to cyniczny gwiazdor - konsultant policyjnego programu, który za szmal i lans sprzeda każdą plotę i każdą tajemnicę lokalnym brukowcom. Niczego nie zrobi bezinteresownie. Przynajmniej tak uważa.

  Każdy z nich się myli.

  Połączy ich wieloletnie (1950-1958) śledztwo w sprawie masakry w nocnym barze, w którą zamieszani są bogaci alfonsi, luksusowe prostytutki o wyglądzie gwiazd kina, brukowi dziennikarze i szereg godnych zaufania osób, których nikt by o to nie podejrzewał. Po tej sprawie dla żadnego z nich trzech nic nie będzie już takie samo. Oni sami także.

  Faktem jest, że "Tajemnice Los Angeles" Jamea Ellroya", bo to o nich mowa, to sama esencja klimatu "noir", drapieżnej powieści policyjnej i gwałtowności tzw. kryminałów "hard-boiled". Ellroy to prekursor i mistrz wielowątkowych fabuł i gęstego lapidarnego stylu. W dodatku nikt nie poznał i nie odmalował Los Angeles z tamtych lat tak jak on.

  --

  Nawiasem mówiąc Ellroy, choć nieskory do pochwał pod adresem kolegów po piórze, wymienia konsekwentnie jednego, którego uważa za równego sobie. Jo Nesbo. Gdyby więc przyszło co do czego, mój wybór pada oczywiście na "Policję".

  (michel.stanek@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 18. ja się wtrącę tylko - nie biorąc udziału w konkursie - zachęcona zostałam przez Bibliomiśka już jakiś czas temu u siebie na blogu do przeczytania "Tajemnic Los Angeles" - i tak, zakupiłam wreszcie!!! i niebawem będę czytała. Także jeśli o mnie chodzi, to wybrałabym na zwycięzcę konkursu właśnie jego :) chociaż książki jeszcze nie znam.
  A Nesbo - wielbię... odwlekam jak mogę lekturę "Syna" bo aż mi żal, że nie mam już żadnej książki Nesbo, która mogłaby czekać w kolejce.

  Aaaaa z kryminałów dobrych, to ja Ci polecę Petera Maya "Czarny Dom" i "Człowiek z wyspy Lewis" (o ile nie znasz) choć nijak ma się do Nesbo, to jednak... to naprawdę bardzo dobre książki, stanowiące składowe Trylogii - niebawem ma wyjść 3 część.. już nie mogę się doczekać.

  OdpowiedzUsuń
 19. Dorzucę swoje trzy grosze, ale najpierw poprę dwa tytuły zaproponowane przez Jane Doe - Alienistę i Czarną wodę. A poza tym, koniecznie Petera May "Czarny dom". Niejednoznaczny bohater, absolutnie fascynujące tło (akcja toczy się na szkockiej wyspie Lewis) i ciekawa intryga!
  Natomiast jeśli chciałabyś genialnego, choć nieco leniwego detektywa to polecam książki Jussi Adler-Olsena - pierwsza część do "Kobieta w klatce".
  Z losowania też rezygnuję:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo dziękuję wszystkim za udział w konkursie :) Niedługo wyniki :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo proszę o jawne wypowiedzi. Nie publikuję komentarzy anonimowych.